Kura natyrale Shëndeti

Pija që do të rinojë trupin dhe mendjen tuaj

pija

“Pija e rinimit” i është vënë emri kësaj pije mrekullibërëse. Këtë emër ia ka vënë një doktor rus i cili e ka bërë këtë kombinim që tashmë po përdoret më të madhe si ilaç për shëndet në SHBA.

Do t’ju duhen vetëm dy përbërës për ta shndërruar vetën në një person plotësisht të shëndoshë.

Receta:

Në një kavanoz përzieni dy litra lëng limoni dhe 40 thelbinjë të hudhrës të shtypur mirë. Nëse doni të bëni gjysmën e kësaj mase atëherë vetëm përdorni një litër lëng limoni dhe 20 thelbinjë hudhre.

Kavanozi mbyllet dhe lihet për 25 ditë në një vend të errët. Çdo ditë duhet të tundet. Pas 25 ditësh hudhrat tretën plotësisht dhe për çdo mëngjes esëll pihet 50-70 ml ose një filxhan kafeje.

Pas pirjes kavanozi mbyllet mirë dhe për rreth 30 minuta nuk duhet të hahet mëngjes. Në këtë përzierje nuk duhet të shtohet ujë ose sheqer.

 

Efektet e ilaçit janë:

-Shëron të gjitha infeksionet në damarët e gjakut, hap damarët e mbyllur dhe lufton hipertensionin,

-Ulë nivelin e kolesterolit dhe të dhjamërave në gjak, ulë nivelin e sheqerit  dhe  ndikon në rigjenerimin e pankreasi,

-Tretë gurët në veshka dhe tëmth, pastron rrugët urinare nga infeksionet dhe ndalon enjturat,

-Lufton helikobakterin, duke bërë shërimin e ulçerës,

-Parandalon dhe kuron të gjitha infeksionet reumatizmale, ndalon dhimbjet reumatike të çdo lloji  dhe bën të mundur rigjenerimin e indeve të  kyçeve,

-Ndihmon në rigjenerimin e qelizave të trurit dhe nervave dhe në këtë mënyrë kuron paralizën,

-Fuqizon në maksimum sistemin imunitar duke parandaluar alergjitë dhe bën organizmin shumë rezistentg edhe ndaj kancerit.