Highlight Kura natyrale Shëndeti

Pije këtë lëng për të rënë në gjumë shpejtë!

A keni vështirësi për të rënë në gjumë? Ndoshta keni harruar që në natyrë ka shumë përberës që mund të na ndihmojnë për tu relaksuar dhe për ta përgatitur trupin dhe mendjën tonë për të rënë në gjumë shpejtë e lehtë.

 

Ja receta natyrale që do tua zgjidhë këtë telash.

Fruti i pasionit është një frut popullor që ka pak kalori, por shumë të pasur me lëndë ushqyese. Ky frut vepron në sistemin qendror dhe që i njohur për vetitë e tij relaksuese dhe qetësuese. Merrni edhe disa feta ananasi, i cili po ashtu njihet për vetitë qetësuese. Shtoni dy lugë mjaltë, dy gjethe balsam limoni, 4 gjethe marule. Nëse nuk keni dëgjuar, marulja është shumë e njohur për fuqinë e saj relaksuese të sistemit nervor. Të gjitha bëni bashkë në blender me 4 gota ujë.

Tashmë lëngu juaj relaksues është gati.

 

Pijeni menjëherë pas përgatitjes.