Të tjera

Turshi shumë më ndryshe se herëve tjera! Recetë e dietës KETO

Turshi

Ëmbël, thartë, me aromë të mirë dhe absolutisht të shijshme. Këto turshi kombinojnë shtresa të shumëfishta të shijes që mund ti përzieni në shumë ushqime. Servoni me një burger, sallatë etj.

Një përzierje e të ëmblës me të thartë, që do t’ju jap një shije që se keni provuar më parë. Një recetë e shëndetshme e dietës KETO.

Përbërësit:

Tranguj;
½ e gotës ujë;
½ e gotës uthull e bardhë;
¼ e gotës erythritol;
½ e lugës së çajit spec i kuq;
½ e lugës së çajit piper i  kuq;
2 lugë gjelle qepë e copëtuar;
15 pikë ëmbëlsues stevia;
Kripë dhe piper për shije.

Mënyra e përgatitjes;

1. Preni trangujt në feta të holla.

2. Shtoni ujin, uthullën dhe erythritolin dhe përzini bashkë.

3. Pastaj shtoni specin e kuq, ëmbëlsuesin dhe qepën.

4. Transferoni të gjitha në një qyp dhe futeni në frigorifer për 12 orë.