Receta

Recetat më të lehta për mëngjes

recetat

Mëngjesi është me të vërtetë një nga pjesët më të rëndësishme të ditës suaj. Ne kurrë nuk duhet të kalojmë mëngjesin, edhe pse ndonjëherë me gjithë këtë jetë dinamike duke ecur me ritme të shpejta, shpesh nuk kemi kohë për të ngrënë diçka, kështu që ne e shtyjmë atë deri në drekë. Por në vend të kësaj, ju mund të bëni shumë receta të lehta që nuk do të marrin kohën tuaj aspak. Hidhni një sy këtyre 4 recetave më të lehta për mëngjes.

  1. Kos me fruta; Kosi është gjithmonë një zgjedhje e mirë dhe sigurisht, është një nga ushqimet më të lehta për tu përgatitur. Ju mund ta përgatisni atë në vetëm një minutë. Merrni një filxhan kos që keni blerë më parë në dyqan dhe shtoni ndonjë gjë që ju pëlqen. Ju mund të shtoni një filxhan arra ose fara, disa fruta të thata si rrushi, kajsi apo fruta si banane, mollë, luleshtrydhe, një lugë mjalti, tërshërë, kombinoni të gjithë përbërësit në filxhan dhe voila! Shumë e lehtë për të bërë, por shumë e shijshme për të ngrënë, mund ta merrni edhe me vete në punë, ose t’ia jepni fëmijëve tuaj për ta marrë atë në shkollë.

  1. Milkshakes për mëngjes; Kush nuk pëlqen një milkshake të shëndetshme për mëngjeset e tyre? Të gjitha që ju duhet janë disa përbërës, që çdokush mund të gjejë në shtëpi të gjitha që ju nevojitet është:

1 filxhan qumësht;

1 lugë gjellë mjaltë;

1 lugë gjelle gjalpë;

1 banane, të ngrirë (ose banane të freskëta dhe shtoni disa kube akulli)

1/4 e lugës së çajit kanellë

Dhe të gjithë ju duhet të bëni është të kombinohen të gjithë përbërësit në blender dhe të përzihen mjaftueshëm.

  1. Tortillas; Tortillas, janë gjithçka që ju nevojitet për një mëngjes të mirë. E gjitha që ju duhet është:

1 vezë, gatuar ashtu si ju pëlqen, qoftë i fërguar, omeletë ose e zier;

Çdo lloj djathë të copëtuar që ju pëlqen;

Domate dhe avocado;

1 tortilla mielli;

Futni të gjitha brenda tortillës, dhe mbajeni atë si një burrito. Ju do të jeni të habitur me këtë recetë të shijshme dhe të lehtë për mëngjesin tuaj.

  1. Mëngjesi me luleshtrydhe;

E gjitha që ju duhet është:

Një lloj i bukës baguette, i prerë në gjysmë;

1/2 filxhan ricotta

1 lugë gjelle mjaltë apo sheqer

1 filxhan luleshtrydhe, të prera feta.