Sport / Fitness Teknologji

5 Pajisjet teknologjike që duhet ti keni gjatë ushtrimeve tuaja

paisjet teknologjike

Ndërsa teknologjia po ndjek jetën tonë të përditshme, pajisjet për palestër janë ato që duhet lavdëruar në ditët e sotme. Ata të gjithë janë ndërtuar për t’ju bërë të përqendroheni në qëllimin tuaj drejt një jete më të shëndetshme, duke iu shoqëruar deri në fund E pra, kush nuk do të donte që dikush të të ndihmonte praktikisht me ushtrimet pa pasur nevojë të merresh me humbje kohe duke shpalosur në internet për të gjitha këto këshilla?

Gjatë viteve të fundit, teknologjia e pajisjeve të palestrës është përmirësuar me të vërtetë duke na sjellë produkte inovative në treg.

Hidhni një sy 5 nga këto pajisje që ju duhet ti keni:

1. Fitbit Blaze: Ora e dorës Fitbit Blaze do të ju mbajë në rrugë të shëndetshme. Ajo vjen me karakteristika të ndryshme, si zgjedhja e rripit të dorës në bazë të shijes tuaj. Kjo pajisje regjistron çdo hap që ju merrni, ndërkohë që bën dallimin mes ecjes ose ushtrimit dhe gjithashtu mat normën e zemrës tuaj dhe gjithçka që ju duhet të dini, për ta treguar më tutje në ekran.

2. Gyenno Cup: Shishja e ujit që ju do të mbani kaq pranë jush. Bazuar në qëllimin që vendosni, ai vibron për t’ju njoftuar se sa ujë duhet të pini për të përfunduar qëllimin tuaj. Është një kujtesë perfekte për të pirë ujë çdo ditë veçanërisht për ata njerëz që zakonisht harrojnë se uji është një pjesë thelbësore e një jetese të shëndetshme. Ajo gjithashtu vjen me një ekran që ju jep informacion mbi kohën, datën, sa ujë ju duhet të pini dhe temperaturën e lëngut që vendosni këtu.

3. Finis Neptune: A ju pëlqen të notoni? E pra, Finis Neptuni është këtu për ta bërë këtë aktivitet edhe më të këndshëm për ju. Ky 4GB mp3 player dërgon valë të sigurta për trurin tuaj duke u kthyer në tinguj. Pra, në vend që të shkoni vetëm në udhëtimin tuaj të notit, ju mund të merrni shokun tuaj më të mirë me ju, muzikën, por gjithashtu mund të dëgjoni edhe libra audio.

4. GoPro Hero4 Session: Kamera më e vogël GoPro që është projektuar veçanërisht për njerëzit që e duan sportin. Të jetë ajo çiklizëm, ski apo çdo gjë që ju pëlqen. Ka një kamerë me 8 megapiksel dhe është i përsosur për jashtë.

5. TellSpec Food Scaner: Është shumë vështirë të dimë se çfarë është në ushqimin që hamë çdo ditë dhe mbajtja e një diete të shëndetshme është e vështirë pa e ditur atë që po ha. Skaneri i ushqimit TellSpec i thotë të gjitha. Ju vetëm duhet ta kaloni atë mbi pjatën tuaj për disa sekonda dhe ajo do të shfaqë të gjithë informacionin e nevojshëm në telefonin tuaj përmes aplikacionit të saj që duhet instaluar. TellSpec ju tregon kaloritë e atij produkti, përmbajtjen e sheqerit, glutenin dhe shumë informacione të tjera që ju duhet të dini rreth një jetese të shëndetshme.