Highlight Modë & Bukuri

Vendoseni këtë në lëkurën tuaj që të keni çdo ditë më pak rrudha

lëkurën

Po aq sa nuk na pëlqen ta pranojmë, ka gjëra që na tregojnë se po përparojmë në moshë, të tilla si rrudhat.

Kur jemi të rinj, nuk i kushtojmë vëmendje të madhe atyre, por pas një moshe të caktuar, këto shenja në lëkurën tonë na bëjnë të ndiheni pak parehatshëm. Pra, cila është zgjidhja?

Zakonisht përfundojmë duke shkuar në farmaci dhe duke blerë krema fytyrë kundër plakjes që premtojnë rinovimin e lëkurës sonë, por ne rrallë ndalojmë të përbërësit e kremace.

Por a keni menduar të bëni një zgjidhje më të sigurt dhe më të lirë?

Ky ilaç në shtëpi jo vetëm zvogëlon rrudhat, por edhe qarqet e errëta rreth syve.

përbërësit:

1 banane, lëng prej gjysmë limoni dhe 1 lugë gjelle mjaltë të pastër bletësh.

Udhëzime:

Mikso bananen dhe shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin. Përzieni mirë derisa të krijohet një pastë.

Masazho për pak çaste fytyrën më lëvoren e bananes dhe apliko pastën e krijuar, duke e lënë atë për 15-20 minuta.

Pastaj lani fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe në fund me ujë të ftohte për të mbyllur poret tuaja.

Përsëriteni këtë proces dy herë në javë, para se të shkoni në shtrat.

Për shkak të limonit, gjithmonë bëni atë gjatë natës dhe për të shmangur ekspozimin e diellit të nesërmen.

Ne rekomandojmë që të kryeni një test alergjie para se të përdorni këtë recetë në fytyrën tuaj.

Ja se si:

Aplikoni një sasi të vogël në lëkurën tuaj, prisni disa minuta. Nëse asgjë nuk ndodh atëherë ju jeni të lirë ta përdorni atë si ju dëshironi.