Highlight Lifestyle

Thuani lamtumirë kilogramëve të tepërt në bark me këtë recetë

recetë


Shumë njerëz duan të humbin peshë, por nuk është gjithmonë e lehtë. Heqja e yndyrës së tepërt kërkon përpjekje dhe disiplinë, sidomos kur bëhet fjalë për zakonet tuaja të të ngrënit dhe stërvitjes.

Ne e dimë që në mënyrë që të humbim peshën ne duhet të hajmë më pak kalori sesa ajo që trupi ynë ka nevojë çdo ditë.

Unik Portal ju sjellë një recetë për t’iu thënë lamtumirë kilogramëve të tepërt:

Ka disa ushqime që mund të ndihmojnë këdo që kërkon të humbasë shpejt peshë, për shembull, patëllxhani.

Ky lloj nuk është saktësisht popullor për shkak të shijes së saj të thartë që pak e shijojnë.

Ne do të flasim për disa nga përfitimet e patellxhaneve dhe se si ato mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë shpejt.

Ato janë të pasura me ujë, fibra, vitamina dhe minerale, janë plot me antioksidantë dhe kanë shumë pak kalori.

Kjo është arsyeja pse ato janë të mira për këdo që dëshiron të largojë disa kile.

 

Për më tepër, patëllxhanët gjithashtu kanë fibra të tretshëm. Këto fibra, kur konsumohen së bashku me ujë, kthehen në xhel në stomakun tuaj.

Ky xhel absorbon yndyrën dhe e përjashton atë nëpërmjet lëndës fekale, duke e mbajtur atë nga absorbimi në qarkullimin e gjakut. Dhe kjo është arsyeja pse uji i patëllxhanit njihet gjerësisht si një pije e mrekullueshme.

Për të bërë këtë pije merrni një patëllxhan, largoni lëvozhgën dhe prejeni në kube.  Merrni një kavanoz të errët dhe vendoseni gjysmë litër ujë në të, pastaj shtoni kubet e patellxhanit. Lërini brenda natës, dhe pini atë ditën tjetër me lëng limoni, për të shtuar disa antioksidantë dhe për të përmirësuar aromën. Ju duhet ta pini dy herë në ditë, para ngrënies kryesore. Bëni këtë për një javë dhe prisni për rezultate.

Përveç ndihmës për të humbur peshë, kjo recetë do të përmirësojë kolesterolin tuaj dhe do të rregullojë traktin tuaj të tretjes, duke e detoksifikuar trupin tuaj. Është gjithashtu e mirë për këdo që vuan nga kapsllëku.