Highlight Receta

“Smothie” me çokollatë dhe gjalpë kikiriku

smothie

Fjala “Smothie” është tashme mjaftë e njohur dhe të gjithë. E dimë që bëhet fjalë për një pije plot lëngje, fruta e perime të shtrydhura dhe përbërës të tjerë të shëndetshëm.

Të gjitha i plotësojnë më së miri nevojat e juaja për vitamina dhe energji gjatë gjithë ditës.

Ja si ta përgatisni një “Smothie” me çokollatë dhe gjalpë kikiriku.

Përbërësit:

  • ½ e kupës ujë
  • ½ e kupës me qumësht bajameje, apo sojë e pa-ëmbëlsuar
  • 1 lugë çaji gjalpë kikiriku natyral
  • 1 lugë caji pluhur kakaoje e paëmbëlsuar
  • 1 dorë me manaferra (opsionale)

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në blender dhe përzieni mirë derisa të përfitoni “Smothien“ tuaj të shëndetshëm dhe plot vitamina.