Highlight Kura natyrale

Si të bëni poret të zhduken me përbërës që i keni në kuzhinë!

poret
Poret e mëdha dhe të dukshme janë çështje shumë e zakonshme për personat me lëkurë të yndyrshme.

Rrjedhimisht, këta njerëz bëjnë çmos për të tkurrur poret e tyre dhe t’i bëjnë ato më pak të dukshme. Por, si të bëni poret të zhduken me vetëm një përbërës!

Edhe pse ka shumë produkte kozmetike për këtë, përgatitja e ilaçit tuaj në shtëpi për të shtrënguar Ja çfarë duhet të keni:

Ujë dhe sodë buke

Përzieni dy lugë gjelle ujë dhe sodë buke dhe përzieni mirë për të krijuar një pastë. Aplikoni pastën në fytyrë dhe le të veprojë për 15 minuta para se ta shpërlani me ujë të ftohtë.

Përveç këtij ilaçi natyror, ka edhe metoda të tjera shtëpiake që mund ti përdorni për këtë problem.

Limon dhe lëng ananasi

Përzieni lëngun e gjysmë limoni me ½ filxhan lëng ananasi. Zhyt një leckë në përzierje dhe lyejeni fytyrën më të,pas pesë minutave shpërlani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë.

Domate dhe lëng limoni

Mixoni pak lëng domate me 2-4 pika lëng limoni dhe lyejeni fytyrën më të. Lëreni atë për rreth 15 minuta para se të shpërlani me ujë të freskët.

E bardha e vezës dhe  lëng limoni

Përziini dy të bardhët e vezëve me disa pika lëng limoni. Aplikoni maskën në fytyrë dhe lejo të thahet për disa minuta para se të shpërlani me ujë të ftohtë. Kjo maskë mahnitëse e fytyrës do të heqë qelizat e vdekura të lëkurës, do të eliminojë vajin e tepërt dhe do të forcojë poret.