Highlight Receta

Sallatë shumëngjyrëshe me pasta

sallatë
Një sallatë që do ta pëlqejnë të gjithë, madje edhe fëmijët tuaj. Nëse nuk keni ndonjë ide për darkë atëherë kjo është receta perfekte.

Kjo sallatë është gati në vetëm 20 minuta. Ju bëftë mirë!

Përbërësit:

Borzilok i freskët;
3 thelpinj hudhre;
¾ e filxhanit vaj ulliri;
¼ e filxhanit lëng limoni I freskët;
kripë dhe piper;
pasta farfalle (në formë fluture);
domate qershi (të vogla);
Toptha mozzarella.

Mënyra e përgatitjes:

Në blender futni borzilokun, hudhrën, vajin e ullirit, lëngun e limonit, kripën dhe piperin sipas shijes. Përzieni deri sa të krijohet një salcë. Vendosni pastat në zjarr për tu zier. Në ndërkohe preni domatet në mes. Largoni pastat nga zjarri pasi të jenë zier dhe shtoni salcën e përgatitur më parë, domatet qershi dhe topthat e mozar