Highlight

Sallatë e lezetshme me manaferra dhe grejpfrut

sallatë

Një sallatë shumë shumë e lehtë për tu përgatitur dhe mjaft e lezetshme. Sidomos për stinën e verës. Edhe përbërësit janë shumë të lehtë për tu gjetur. Mahnituni me shijen e kësaj sallate me fruta!

Përbërësit:

2 Grejpfrut të kuq;
Manaferra të freskëta;
2 gjethe mint;
Kripë deti;
Jogurt grek;
Vanille sheqer;

Mënyra e përgatitjes:

1. Qëroni grejpfrutët të gjithin. Kombinoni ata me manaferra. Transferoni në një enë.

2. Vendosni në krye jogurtin grek, gjethet mint dhe kripën e detit.

3. Dhe sallata juaj është gati!

Ju bëftë mirë.