Highlight Receta

Recetë 5 minutëshe për çdo vakt!

recetë

A keni dëgjuar për bukën me hudhër dhe a keni provuar atë ndonjëherë? Nëse jo, ky është momenti. Kjo recetë është shumë e shpejtë prandaj mund ta përgatisni në cilin vakt të doni.

Përbërësit:

1 bukë ciabatta, e prerë horizontalisht në gjysmë;

4 lugë gjalpi i kripur;

3 thelbinj hudhre, të grirë;

Djathë të freskët mocarela, feta;

1/2 filxhan uthull balsamic;

2 domate të mesme, feta;

Kripë dhe piper i zi, për shije;

1/3 copë borzilok të freskët të copëtuar.

Mënyra e përgatitjes:

Ngroheni furrën në 250 gradë C. Vendosni të dy anët e bukës në një letër të madhe pjekjeje.

Në një tas të vogël, kombinoni gjalpë dhe hudhër dhe përhapeni në mënyrë të barabartë në gjysmën e bukës. Vendosini feta të djathit në majë të bukës, duke u siguruar që djathi të mbulojë plotësisht bukën. Piqe bukën derisa djathi të shkrihet.

Ndërsa buka është në furrë, bëni sosin balsamik. Vendoseni uthullën balsamike në një tigan të vogël. Vendoseni uthullën për vlim, ulni nxehtësinë në të ulët dhe zieni, përzieni herë pas here, derisa përzierja të zvogëlohet. Lërë përzierjen mënjanë.

Hiqeni bukën nga furra. Në krye të bukës dekoro me feta domatesh. Përdoreni kripën dhe piperin për shije. Shto borzilok të freskët dhe uthullën balsamike.