Highlight Kura natyrale

Receta për të pastruar dhe detoksikuar veshkat!

Veshkat tona, edhe pse janë organe relativisht të vogla, janë shumë të rëndësishme. Ata janë përgjegjës për funksionet vitale të trupit tonë. Ata eliminojnë toksinat nga gjaku ynë përmes sistemit të tyre të filtrimit, rregullojnë presionin e gjakut dhe shumë më tepër.

Me mënyrën e jetesës sonë moderne dhe me zakonet jo të shëndetshme të ngrënies, nuk i kushtojmë gjithmonë sa më shumë vëmendje shëndetit të veshkave ashtu siç duhet, dhe mund të ketë disa pasoja.

Problemi është se veshkat tona nuk mund të na lejojnë gjithmonë të dimë se diçka është e gabuar, prandaj duhet të shmangim zakonet e caktuara.

Sot ne do t’ju mësojmë një recetë me lëng për të mbajtur shëndetin e veshkave duke përdorur disa përbërës të fuqishëm:

PËRBËRËSIT

– ½ lugë çaji me shafran i pjekur në pluhur;

– 2 lugë lëng limoni të shtrydhur;

– 1 filxhan lëng shalqi;

– 1 lugë çaji xhenxhefil;

UDHËZIME

Vendos lëngun e shalqirit në një kavanoz.

Shtoni xhenxhefil të grirë, lëng limoni, dhe shafran të Indisë.

Lëreni për 10 minuta dhe vendoseni në një shishe xhami.

Ju duhet të pini këtë lëng dy herë në ditë.