Highlight Kura natyrale Shëndeti

Receta për shërimin e të thatit në lukth

receta

Mundimet, oreks i dobët, pengesa në tretje dhe dhimbjet janë vetëm disa nga simptomat që për shumicën janë të njohura:  të thatin në lukth dhe në dymbëdhjetëgishtore.

Fajtori për shfaqjen e të thatit në lukth ende nuk dihet, por si shkaktarë të mundshëm konsiderohen sasia e tepërt e acideve apo thartirës në lukth ose mungesa e mukozës së lukthit.

Para se të vendosni për të shkruare te mjeku ju rekomandojmë një kurë natyrale që e përgatisni lehtë e shpejt në shtëpi.

Merrni qumësht të arrave dhe mjaltë. Merrni 20 gram arra të bluara dhe përzieni me ujë të ngrohtë.

Këtu shtoni dy lugë mjaltë dhe çdo gjysmë ore para ushqimit konsumoni nga dy apo tri lugë.