Highlight Receta

Puding i shëndetshëm me fara Chia

puding

I thjeshtë, i shëndetshëm dhe shumë i shijshëm. Ky puding me fara Chia është i mrekullueshëm!

Përbërësit:

2 gota qumësht (ose qumësht kokosi)
½ e lugës së çajit ekstrakt vanilla;
½ e gotës fara chia;
Fara shege;
Çokollatë e zezë e copëtuar;
Kokos;

Mënyra e përgatitjes:

Në një gotë, kombinoni qumështin, sheqerin dhe ekstraktin e vaniljes. Përzini deri sa të kombinohen. Shtoni farat Chia dhe përzini ngadalë.

Futeni në një tjegull dhe lëreni në frigorifer gjithë natën.

Dekoroni sipër me fara shege, copëza çokollate dhe kokos.