Highlight Kura natyrale

Pija që ju freskon dhe largon urinë

pija që ju freskon dhe largon urinë

Për të ofruar trupit tuaj vitaminat dhe mineralet e nevojshme, sidomos gjatë ditëve të nxehta kur humbim oreksin dhe nuk kemi gatishmëri për të përgatitur ushqime, ushqimet plot energji janë shpëtim.

Një përzierje e tillë e frutave dhe perimeve do t’ju freskojë mjaftueshëm dhe do t’ju ndihmojë në heqjen e toksinave.

Kjo pije ju freskon dhe largon urinë.

Gjatë përgatitjes së pijeve natyrore, funksioni primar i të cilit është që të lejojë trupin që vitaminat dhe mineralet e nevojshme të humbasin gjatë nxehtësisë, është e rëndësishme për të përzier fruta dhe perime të synuara që do të ofrojnë duet maksimale. Ky përzierje do të sigurojë trupin tuaj me hekur, fibër, kalium, magnez, acid folik dhe vitamina A, B1, B6, të cilat do ta bëjnë trupin tuaj të lodhur më vigjilent.

përbërësit:

3 copë spinaq të freskët,

1 filxhan luleshtrydhe ose mjedëra,

1 kastravec (nëse vendas sigurohuni që përdorni lëvoren),

Lëng nga një portokalli ose lëng gjysmë limoni,

Disa gjethe të freskëta të nenexhikut.

Përgatitja e pijeve:

Lani frutat dhe perimet nën ujë të rrjedhshëm. Vendosni të gjithë përbërësit përveç lëngun e  limonit dhe gjethet e nenexhikut në një blender. Përzieni derisa të fitohet një masë homogjene. Nëse dëshironi shtoni kube akulli dhe copë limoni. Kjo pije e plotë dhe e shëndetshme është më e mira për t’u konsumuar si një vakt.