Highlight Storie Inspirimi

Një ilaç natyral që ndihmon me problemet e zemrës

problemet e zemres
Ky ilaç natyral është treguar  i suksesshëm për sëmundjet e zemrës. Përdoreni atë kur ndjeni ndonjë problem me zemrën, siç janë therjet, dridhja, rrahjet e shpejta për  shkak të stresit. Është gjithashtu e mirë kundër “angina pectoris”.

përbërësit:

10 gjethë të freskëta majdanoz (pa rrënjë)

Një litër verë të bardhë ose të kuqe

Dy lugë uthull

300 gram mjaltë natyral

Përgatitja:

Vendosini dhjetë gjethe të freskëta majdanoz në një litër të verës natyrale të pastër dhe shtoni 1-2 lugë uthull të pastër.Zieni për 10 minuta në temperaturë t ulët. Pas shtimit të 300 gramëve të  mjaltës përzieni lehtë për  4 minuta.

Kthejeni këtë përbërje në një shishe dhe paraprakisht pastrojeni shishen me alkool. Mbylleni mirë dhe konsumoni një lugë gjelle derisa të vëreni simptoma lehtësuese. Për sëmundje më të rënda është e nevojshme ta përdorni atë për një periudhë më të gjatë kohore.