Highlight Modë & Bukuri

Maska e fytyrës me maja me efekt botoxi – Rezultatet janë të mrekullueshme!

maska e fytyrës

Duke kaluar vitet,shohim rrudhat që shtohen në fytyrën tonë. Sot në veçanti femrat, por pa anashkaluar edhe meshkujt janë dhënë shumë pas tretmaneve të Ndërsa rritemi, në fytyrë shfaqet linja e shprehjes dhe rrudhat.

Në këtë artikull Unik Portal sjellë një recetë mjaftë të suksesshme kundër rrudhave.

 

përbërësit

1 lugë gjelle niseshte misri;

5 lugë karrota të grirë;

1 lugë gjelle kos natyral;

150 ml ujë.

 

Udhëzimet:

Vendosni ujin në një enë për ngrohje. Kur fillon të vlojë shtoni niseshten e misrit. Përzieni mirë dhe largëojeni nga nxehtësia që të ftohet. Tani shto karrotat dhe kosin dhe përziej me një lugë druri.

Nëse keni lëkurë të yndyrshme atëherë në vend të qumështit përdorni kosin.

Me ndihmën e një furçë, mund të filloni duke aplikuar maskën, duke mbuluar tërë fytyrën, Pastaj bëni lëvizje rrethore me gishta.

Lëreni atë për 15 minuta dhe pastaj hiqni atë me ujë.

Përsëriteni trajtimin tri herë në javë për rezultate më të kënaqshme.