Highlight Lifestyle Modë & Bukuri

Kjo është rutina juaj 90 ditore për tu bërë më e bukur

rutina

Nëse mendoni që regjimi juaj i bukurisë ka nevojë për ndryshim atëherë jeni në vendin e duhur.

Përshtypja e parë gjithmonë bazohet në paraqitjen tuaj. Prandaj nëse mendoni se imazhi juaj duhet të pësojë ca ndryshime, ne kemi përpiluar rutinën 90 ditore vetëm për bukurinë tuaj.

Ja si të filloni rutinën tuaj 90 ditore të bukurisë.


Dita 1:

Filloni vikendet pa alkool, shijoni një çaj herbal në vend të këtyre pijeve.

Për ju që pini duhan, konsiderojeni ta lini atë.

Jepni trupit tuaj një fillim të mbarë energjik me super-ushqime të shëndetshme.

 

Rutina ditore:

Provoni ujë detoksikimi, shtoni fruta për shije.

Pastroni fytyrën çdo ditë.

Relaksohuni.

Bëni 6-9 orë gjumë.

Ujë dhe limon para se të flini.

Mbajeni lëkurën të hidratuar.

Bëni një dush. 

Një smoothie mund të jetë një mënyrë e mirë për të filluar mëngjesin.

Merrni suplemente për flokët e thonjtë tuaj.

Rutina javore:

Lani flokët me shampon 2 herë në javë.

Preni thonjtë tuaj 1 herë në javë.

Përdorni vaj kokosi si maskë për të hidratuar flokët.

Provoni Yoga.Bëni ushtrime kardio 3 herë në javë.

Rregulloni ngjyrën e thonjve të paktën 1 herë në javë.

Trajtimi dyjavor:

Rregulloni vetullat e juaja.

Bëni manikyr/pedikyr.

Trajtimi mujor:

Ngjyrosni flokët nëse keni nevojë.

Preni flokët 1 herë në muaj.

Depilohu me dyll.

Urime ju arritët në fund!