Highlight Lifestyle

Ju mund të humbni deri në 2 kg në javë me këtë çaj

çaj

Ky çaj është ideal për  këdo që dëshiron të humbasë në peshë. Çfarë është kaq e veçantë tek ky çaj?

Është bërë me një përbërës shumë të veçantë: gjethet e manaferrave.

Manaferat mund të kontribuojnë në humbje peshe për shkak të vetive që ndihmojnë në tretje dhe për të përmirësuar funksionalitetin e zorrëve tona. Dhe pjesa më e mirë është se ka një shije të shkëlqyer.

Çaji i manaferrave  është gjithashtu i pasur me vitaminë C, e cila lufton sëmundje të tilla si diabeti dhe kolesteroli i lartë. Për më tepër, është një antioksidant i fuqishëm dhe e bën lëkurën dhe thonjtë të duken më të bukur.

Këtu janë disa nga përfitimet e konsumit të rregullt të këtij çaji:

– lufton diabetin;

– Parandalon dhe lufton trashjen;

– Normalizon presionin e gjakut;

– Përmirëson nivelet e kolesterolit;

– Përmirëson funksionin e mëlçisë dhe veshkave;

– Parandalon kancerin;

– lufton kapsllëk;

– rregullon sistemin tonë endokrin;

– ka efekte baktericide dhe anti-inflamatore;

– Parandalon osteoporozën.

Ja se si ta bëni  këtë çaj:

përbërësit

1 litër ujë;

3 gjethe të freskëta, të grira

Udhëzime

Sapo të fillojë të marrë valë, shtoni gjethet,ndalni zjarrin dhe mbulojeni tavën. Doza e rekomanduar është katër gota në ditë, në mes të ngrënies. Nëse nuk mund të gjesh gjethe të freskëta, mund ta bësh atë me llojin e thatë, që shitet në dyqanet e ushqimit natyror. Nëse jeni duke përdorur gjethe të thata, do t’ju duhet 1 lugë gjelle gjethe ferrash për një litër ujë.