Highlight Të tjera

Ja se çfarë parashohin yjet për dhjetorin e festave! HOROSKOPI – DHJETOR 2021

Dashi

Në muajin e fundit të këtij viti do të mendoni gjithnjë e më shumë për kuptimin e jetës. Profesionalisht, ajo pjesë monotone e punës do t’ju lodhë dhe mund të përballeni me probleme që mund të evoluojnë me kalimin e kohës. Mundohuni të përfundoni të gjitha detyrat pa u dorëzuar kurrë. Në planin personal, romanca në punë është e mundur. Afërdita do t’ju ndihmojë të tërhiqni njerëz në jetën tuaj, ata do t’ju ndihmojnë të arrini atë që dëshironi. Shëndeti do ju ndihmojë, kujdesuni vazhdimisht për të.

 

Demi

Do të keni shansin të tregoni aftësitë tuaja në dhjetor. Kujdesuni për financat, ka gjithmonë rreziqe. Ky muaj është koha më e mirë për të analizuar marrëdhëniet tuaja të biznesit dhe për të vendosur se kujt t’i besoni. Mos e injoroni intuitën tuaj. Do t’ju ndihmojë të merrni informacione sekrete që do t’ju ndihmojnë të përparoni në karrierën tuaj. Demi me më shumë liri, do të ketë mundësinë të takojë dikë që do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën e tyre. Demi që është në një lidhje dashurie do të ketë mundësi ta forcojë atë. Shmangni mbingarkesat fizike dhe emocionale që mund të çojnë në imunitet të komprometuar.

 

Binjakët

Përqendrohuni në forcimin e marrëdhënieve me partnerin tuaj dhe ndërtimin e një marrëdhënieje biznesi. Jini të guximshëm dhe tregoni iniciativë për të shprehur idetë tuaja dhe kjo do t’ju sjellë më shumë besueshmëri në sytë e të tjerëve. Megjithatë, kujdes nga financat – ofertat joshëse mund të dëmtojnë rëndë buxhetin tuaj. Nëse jeni në një lidhje, nuk duhet të planifikoni një martesë apo fejesë në dhjetor, por nëse jeni beqarë, ka gjasa që të përjetoni një takim fatal. Për sa i përket shëndetit, dhimbjet e shpinës dhe migrena janë të mundshme.

 

Gaforrja

Për të forcuar pozicionin tuaj profesional, nuk është e nevojshme të mbani një qëndrim vëzhgues, por të përfshiheni plotësisht në procesin e punës. Ju keni një shans të mirë për të gjetur një burim shtesë të ardhurash. Nuk këshillohet marrja e kredive gjatë kësaj periudhe. Nëse jeni të lirë, ju presin takime interesante, ndaj kushtojini vëmendje jo vetëm pamjes por edhe interesave të përbashkëta. Konfliktet me partnerin mund të shmangen përmes kompromisit të ndërsjellë. Për sa i përket shëndetit, ju keni dyfish rrezik për t’u djegur.

 

Luani

Për ju, dhjetori do të jetë i suksesshëm në të gjitha sferat e jetës tuaj dhe lumturia do t’ju ndjekë në çdo hap. Ju keni një shans për të fituar lotarinë. Në punë, mbështetuni vetëm te vetja dhe potenciali juaj pa pritur ndihmë nga jashtë. Mos merrni vendime impulsive, sidomos kur bëhet fjalë për paratë. Dhjetori do të jetë i mbushur me njohje të reja që do t’ju ndihmojnë të forconi pozicionin tuaj financiar dhe statusin në shoqëri. Luanët e lirë do të përjetojnë romancë në punë dhe ata në një lidhje duhet të punojnë më shumë për të përmirësuar marrëdhëniet. Aktiviteti fizik rekomandohet për të përmirësuar imunitetin.

 

Virgjëresha

Ju pret një muaj produktiv dhe argëtues. Në punë nuk do mërziteni sepse do jeni plot me ide, por mos i ndani me kolegët sepse shumë prej tyre presin një moment për të përvetësuar sukseset tuaja. Për sa i përket financave, ka shumë mundësi që të merrni një burim shtesë të ardhurash, por mund të fitoni edhe lotarinë. Kushtojini më shumë vëmendje familjes dhe miqve, por edhe shtëpisë tuaj – kjo është një kohë e mirë për të rinovuar dhe riparuar. Virgjëreshat beqare presin romancë, por shmangni marrëdhëniet joserioze – do ju sjellin zhgënjim. Rreziku i ftohjes rritet.

 

Peshorja

Theksi do vihet te problemet shtëpiake dhe familjare dhe ndoshta të afërmit e largët do t’ju drejtohen për ndihmë. Nuk ka nevojë të filloni projekte serioze biznesi në dhjetor sepse problemet private do t’ju vështirësojnë fokusimin në aktivitetet e punës. Në fund të vitit ju pret një fluks parash. Peshorja beqare do shijojë vetminë dhe qetësinë, ndërsa për ata që janë prej kohësh në një lidhje kjo do të jetë koha ideale për martesë. Kushtojini vëmendje traktit gastrointestinal.

 

Akrepi

Dhjetori është muaji juaj me fat sepse keni një shans të madh për të përmirësuar mirëqenien tuaj materiale, si në punën tuaj ekzistuese ashtu edhe në atë të re, me kusht që të keni vendosur në mënyrë korrekte qëllimet dhe prioritetet tuaja. Mos jini plotësisht të sinqertë me kolegët tuaj, zilia e tyre mund të kthehet kundër jush. Kini kujdes në komunikim. Për ata që janë në një lidhje, kjo është koha e përsosur për të rindezur pasionin. Akrepat e lirë duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje mjedisit të tyre, ndoshta këtu qëndron dashuria e tyre e re. Për të shmangur lodhjen, mos harroni të pushoni.

 

Shigjetari

Në muajin e fundit të vitit, ju mund të realizoni idetë tuaja vetëm nëse i përcaktoni qartë qëllimet tuaja. Në punë qëndroni larg intrigave dhe thashethemeve. Do të jeni veçanërisht produktivë këtë muaj, por bëni kujdes që të mos bini në kurth financiar – investoni me mençuri. Nëse jeni në një lidhje, ju pret një periudhë krize, konflikti dhe mosmarrëveshjeje. Shigjetarët e lirë që duan të takojnë shpirtin e tyre binjak nuk duhet të injorojnë ftesat për evente të ndryshme. Kujdes nga sëmundjet virale.

 

Bricjapi

Në dhjetor do ta përfundoni punën që keni nisur. Viti i Ri ju ofron mundësi edhe më të mëdha e rëndësishme është vetëm të përgatiteni siç duhet për to. Mjedisi i punës do jetë i tensionuar në gjysmën e parë të muajit, ndaj mos nisni projekte të reja. Edhe pse gjendja financiare është e qëndrueshme, fundi i muajit është i përshtatshëm për ndryshimin e vendit të punës apo kërkimin e një burimi shtesë të ardhurash. Gjatë kësaj kohe, Bricjapët do kenë shpërthime xhelozie në marrëdhënie dhe do bëjnë kërkesa joreale ndaj partnerit. Nga ana tjetër, Bricjapët e lirë do të jenë në qendër të vëmendjes! Kujdesuni për shëndetin tuaj mendor.

 

Ujori

Kushtojini vëmendje projekteve tuaja të papërfunduara. Vendosni saktë qëllimet dhe prioritetet tuaja dhe mbajini planet tuaja larg kolegëve. Do të filloni të mendoni për pushimet. Ujori i lirë do të ndiejë dëshirën për të marrë pak kohë për veten, ndërsa ata që sapo kanë nisur një lidhje nuk do të duhet të bëjnë plane afatgjata. Nga ana tjetër, Ujori në një marrëdhënie të qëndrueshme duhet të mbajë në kontroll emocionet dhe të mos shkaktojë skandale me xhelozi të pabaza. Ka mundësi të zbuloni disa sekrete për partnerin tuaj. Mos e neglizhoni imunitetin tuaj gjatë kësaj kohe.

 

Peshqit

Do t’ju hapen horizonte të reja në fushën profesionale, prandaj bëni më të mirën për të treguar cilësitë tuaja dhe për të arritur sukses, qoftë kjo në punën aktuale apo edhe në një mundësi të re. Fati në biznes do të pasojë, por merrni parasysh kostot. Përfitoni nga njohuritë e reja! Ju që jeni në një lidhje duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje partnerit, por edhe familjes dhe miqve. Pika juaj e dobët janë muskujt e barkut dhe të shpinës, ndaj rekomandohen ushtrime me intensitet të moderuar.