Highlight Lifestyle Modë & Bukuri

Ja pse duhet të hidhni sheqer në shamponin tuaj të flokëve

shamponin

Përzierja e sheqerit me shampon tuaj mund të tingëllojë si një ide e çmendur, por në fakt ajo ka shumë kuptim.

Sipas specialistëve, sheqeri përmirëson qarkullimin në kokën tuaj dhe kryen një pastrim të thellë.

Nëpërmjet kësaj nxitet rritja e flokëve dhe detoksifikimi kapilar.

Pra, shtimi i sheqerit në shampon tuaj është një nga mënyrat më të mira për të luftuar vajin e tepër në kokë, dhe për të përmirësuar bukurinë dhe shëndetin e flokëve tuaj. Pasi ta bëni këtë, flokët tuaj do të jenë të gatshëm për të absorbuar më mirë kondicionerin tuaj.

Siç e dimë të gjithë, një masazh i mirë përmirëson qarkullimin e gjakut dhe lëkura juaj nuk është e ndryshme, masazhet mund të ndihmojnë flokët tuaj të rriten më shpejt.

Të gjithë ju duhet të bëni është të shtoni një lugë gjelle sheqeri në një shampo të vogël.

Pastaj aplikoni direkt në kokën tuaj.

Masazhoni atë me ndihmen e  gishtërinjve tuaj.

Dermatologët ju këshillojnë të mos përdorni sheqer shumë, pasi ajo mund të heqë më shumë vaj se sa është e nevojshme.

Dhe, siç e dinë të gjithë, vajrat natyrale janë të rëndësishme për të mbrojtur flokët tuaj.

Bilanci është çelësi.

Me këtë trajtim, flokët tuaj do të jenë më të fortë, më shkëlqim dhe më të butë.