Highlight Kura natyrale Shëndeti

Hani hudhër e mjaltë për 7 ditë me stomakun bosh dhe do të befasoheni me ndryshimet në trupin tuaj

hudhër

Hudhra e kombinuar me mjaltë konsiderohet një ilaç i vjetër, i njohur për efektet e tij spektakolare që ka në trup. Një përzierje e mjaltit dhe hudhrës ka një efekt mbrojtës në zemër, ul kolesterolin dhe presionin e gjakut, është i dobishëm për personat që janë duke u nënshtruar kimioterapisë, duke ndihmuar në detoksifikimin e trupit, ka veti antimikrobike dhe antifungale, forcon sistemin imunitar dhe ju mbron nga ftohjet, lehtëson dhimbjet e shkaktuara nga osteoarthritis dhe efekt anticancer.

Përgatitja:

Merrni  dy tri kokra hudhër, qëroni dhe preni në copa të imëta, mbusheni një kavanoz të vogël dhe hidhni përmbi mjaltë. Mbusheni plot dhe mbylleni. Kthejeni kavanozin përmbys.

Lërëni të qëndroj kështu 4-5 ditë dhe pastaj filloni ta konsumoni nga një lugë gjelle çdo mëngjes. Pas 7 dite do të vëreni ndryshimet positive në trupin tuaj, do të ndiheni më të rinuar, me më shumë fuqi, energji gjatë gjithës.