Highlight Modë & Bukuri

Ajo pastroi fytyrën e saj me produkte natyrale 30 ditë dhe lëkura e saj ndryshoi 100%

lëkura

Për lëkurë të bukur e pa puçrra secili do të bënte gjithcka. Barnat e shtrenjta dhe produktet kozmetike, procedurat e dhimbshme, dietat strikte – të gjitha janë të drejta në një betejë me aknet.
Brianna Lopez shëroi aknet e saj me produktet e dyqaneve ushqimore.Ajo ka postuar një foto para / pas dhe ka ndarë rutinën e saj të kujdesit. Pa dyshim, postimi i saj shpejt u bë viral. Sipas Brianna, gjendja e saj e lëkurës është përmirësuar dukshëm në më pak se një muaj.

“Ishte një kohë e vështirë për mua, ndonjëherë kam mbyllur veten në dhomën time, sepse nuk doja të më shihte asnjëri, as prindërit e mi”, thotë Brianna.
Ka gjëra që janë më të këqija, por edhe aknet mund ta bëjnë jetën tuaj të padurueshme. Kjo është arsyeja pse Brianna vendosi të tregojë se si ajo përballoi problemet e saj të lëkurës.

Metoda e pastrimit:
Hapi i parë për një lëkurë të shëndetshme është pastrimi. Brianna përdor vaj jojoba. Ajo aplikon vajin në lëkurën e saj me lëvizje masazhi dhe fshin atë me një peshqir të ngrohtë ose me larje.

Aplikoni një maskë fytyre:

Pastaj ajo aplikon një maskë fytyre. Brianna përdor 2 lugë mjaltë të papërpunuar përzier me kanellë dhe shafran i Indisë . Ajo e aplikon përzierjen në fytyrë dhe e lë atë për një orë.

Ajo nganjëherë përdor një maskë squfuri ose një maskë balte bentonite që të dyja kanë një efekt qetësues në lëkurë. Brianna aplikon ndonjërën prej këtyre maskave (përfshirë atë me mjaltë) vetëm në ditët kur planifikon të veshë përbërjen ose pluhur fytyrën.

 

Hidratimi

Hapi tjetër është hidratues. Brianna përdor serumin e përsosur që rrjedh nga vaji i rrushit dhe karotave dhe i shton disa pika vaj esencial të eshtrave. Ajo e zbaton atë në lëkurë të lagur me lëvizje dabbing. Ajo i përdor këto produkte vetëm kur planifikon të veshë përbërjen.

Një betejë kundër plagëve të fytyrës

Brianna aplikon gjalpë të papërpunuara me karamele në fytyrat e fytyrës në fytyrë para se të shkojë në shtrat. Ajo kurrë nuk e anashkalon këtë hap dhe është hapi i parë i rutinës së saj të kujdesit ndaj skincave, pavarësisht nëse ka veshur kozmetikë atë ditë.

Marrja e shtesave me bazë bimore

Hapi i fundit i rutinës së saj të kujdesit  është marrja e shtesave me bazë bimore.