Highlight Receta

A keni dëgjuar për Sushi me Nutella dhe banane?

Nutella

Me siguri që ju kurrë nuk keni dëgjuar për një recetë sushi të ëmbël…

Mirëpo kjo recetë jo vetëm që do t’iu pëlqejë tej mase, po ashtu duket shumë bukur në pjatë. Sidomos ta servoni për një festë.

Unik Portal ju sjellë këtë recetë shumë të lehtë hap pas hapi me fotografi.

Lexoni recetën për këtë ëmbëlsirë me Nutella dhe banana.

Përbërësit:

2 petë tortilla;
4 lugë çaji Nutella;
2 Banane;

Mënyra e përgatitjes:

Shpërndani Nutella-n me një lugë apo thikë nën petat e tortilla-s.

Vendosni bananen në fillim.

Bëjeni një rolle.

Priteni rollenë si në fotografi.