Natyrë & Turizëm

10 vende turistike ideale për qifte të reja

vende turistike

Janë 10 vende turistike vërtetë ideale për qiftet e reja!

Udhëtimi si një çift i ri është emocionues dhe pa dyshim shumë argëtuese.

A dëshironi të eksploroni pamjet e lashta dhe qytetet zvarritëse? Të festoni gjatë gjithë natës? Ose thjeshtë të largoheni nga të gjitha dhe të shijoni qetësinë në plazh, ekziston një botë e tërë atje duke pritur që të eksplorohen.

Ka qindra destinacione të mrekullueshme për çiftet e reja. Unik Portal ju sjell dhjetë vende të preferuara për të gjithë, nga brigjet ekzotike të largëta deri në pushime të shkurtra jo larg vendit tuaj.

10. The Lake District

Për çiftet e reja të interesuara për pushime në natyrë “The Lake District” është destinacion i përsosur për një largim nga jena dinamike. Ju mund ti kaloni ditët e pushimit tuaj duke eksploruar liqenin dhe bukuritë e tij, velat, not, hiking. Por, mund të shijoni thjeshtë  bukurinë e  fshatrave lokale. Ky vend është në Britaninë e Madhe dhe është një zonë mjaft e vizituar nga turistët.

  1. Devon

Nëse buxheti është një çështje që ju shqetëson, atëherë një pushim në vilë në veri të Devonit është largim i përsosur për një çift të ri.Bregdeti i Veriut të Devonit krenohet me disa nga pjesët më të mira dhe plazhet në vend. Çmimet janë të arsyeshme. Ju mund të qëndroni në një vilë me kosto shumë të ulët dhe ti kaloni mbrëmjet pranë oxhakut.

  1. Barbados

Barbados është një nga vendet më të bukura në Karaibe. Ka shumë plazhe të qeta  për ti shijuar. Një atmosferë dhe kulturë si asnjë vend tjetër në tokë, dhe një ambient i qetë. Kjo është pikërisht ajo që ju nevojitet për një ikje relaksuese me të dashurin tuaj.

  1. Romë

Roma mbetet një nga qytetet më emocionuese në botë dhe është e përkryer për një pushim të qytetit për një çift. Ka qytetin e bukur të Vatikanit për të eksploruar, mbetjet e lashta të qytetërimit romak, ushqim dhe një atmosferë të qetë.Natyra është emocionuese dhe e larmishme. Qyteti thjeshtë është një oazë romance, bashkë me arkitekturën dhe artin mahnitës dhe parqet.

  1. Ishujt grekë

Ishujt grekë kanë diçka për të gjithë çiftet e reja. Nga hapësirat moderne deri tek  ishujt e zhytur në rrënojat e lashta dhe në qytetet dhe fshatrat e bukura. Kudo që të shkosh, mund të gjesh plazhe të bukura, ushqime të mrekullueshme, mot të ngrohtë dhe ujëra të ngrohta. Kjo do jetë një ikje të madhe relaksuese dhe romantike.

  1. Cape Verde

Krejt hapësirat në  Cape Verde ju japin diell, mot të ngrohtë, ujëra  dhe plazhe të mrekullueshme.Cape Verde i jep një çift një arratisje të vërtetë nga realiteti dhe shansin e përsosur për t’u kënaqur në pampering dhe luks.

  1. Tenerife

Tenerife është një destinacion shumë popullor dhe një destinacion familjar. Është e përkryer për çiftet e reja pasi mburret me pamjet fantastike, plazhet e izoluara dhe qytet përrallor. Ka diçka të vogël për të gjithë këtu dhe mund të keni një pushim të “fshehur “, dhe shumë të qetë. Tenerife është e bukur dhe ka shumë për të ofruar.

3.Ibiza

Ibiza mund të jetë destinacioni pushimi i zgjedhur për grupet e mëdha të të rinjve, por është gjithashtu fantastik për qifte.Ju mund të kaloni netët tuaj në klube dhe të keni një apartament ose vilë më larg plazhit larg nga zhurma ku thjeshtë do të relaksoheni.  Plazhet e Ibizës janë të pabesueshme, dhe atmosfera është energjike.

  1. Florida

Florida është një nga destinacionet më të njohura familjare në botë, dhe është gjithashtu e mrekullueshme për çiftet e reja. Plazhet përgjatë brigjeve të Paqësorit dhe Atlantikut  të lënë pa frymë, ndërsa qytete të tilla si Miami ofrojnë një vend energjetik të gjallë me natën dhe shpqërinë e mrekullueshme.

1.Paris

Asnjë qytet në Botë nuk është me romantik se Parisi, në veçanti për qiftet e reja. nuk keni qenë kurrë më parë, është destinacioni më i mirë romantik në botë me Kulla Eifel, Sacre Coeur bukur dhe Notre Dame, Seine luksoze, kuzhinë me famë botërore dhe muzetë e pabesueshme të artit./Unik