Highlight Kura natyrale

Pini uthull molle para gjumit, do t’ju ndryshojë jetën tuaj për mirë

Uthulla e  mollës ka një shije acidizuese,dhe nuk është  rrugës që ta pini ashtu, por duke e shtuar në ujë ose qaj para gjumit ju do t’ia shtoni shëndetin vetës shumëfish.

Për të shmangur shijen e rëndë të saj, shtoni pakëz vaj ulliri, lëng molle, ujë ose qaj molle.

Unik Portal ju sjellë benefitet e përdorimit të uthullës së mollës:

  1. Eliminon bakteriet

Ju e dini se shijen e tmerrshme në gojën tuaj që zgjoheni në mëngjes? Është ndoshta për shkak të shumë baktereve në gojën tënde. Pirja e një luge me uthull, ujë dhe limon para së të shkoni në gjumë, do të eliminoj bakteriet që keni në organizëm dhe do t’ju bëjë të zgjoheni më të freskët.

 

  1. Sheqeri i ulët në gjak

Disa njerëz kanë vështirësi të fjetur për shkak të nivelit të lartë të sheqerit në gjak. Kjo është një nga shkaqet kryesore të pagjumësisë, dhe gjithashtu pengon trupin të djegë yndyrën e tepërt. Uthulla e mollës ulë nivelet e sheqerit në gjak, sepse rrit ndjeshmërinë ndaj insulinës.

 

  1. Lemza

Uthulla është një zgjidhje ideale për lemzën. Në rastet kur lemza nuk ju ndalet thjeshtë pini një lugë të vogël qaji uthull molle.

  1. Sinuset

Nëse keni hundë të  bllokuara, jeni alergjik në polen, mos harroni  të përdorni uthullën e mollësh.  Shtoni vitaminën B, kalium e magnez me uthull molle dhe konsumoni.
Kjo do të ndihmojë shumë lirimin e hundëve dhe sinuseve dhe ju do të ndjeheni më mirë gjatë frymëmarrjes tuaj.

 

  1. Largoni peshën e padëshiruar

Gjithnjë e më shumë njerëz po inkorporojnë uthullën e mollës në ushqimet e tyre për humbje në peshë. Megjithatë, a e dini se mungesa e gjumi cilësor mund të bëjë që ju të shtoni në peshë. Prandaj para gjumit praktikoni të pini një gotë lëng molle me uthull.

 

  1. Dhimbje e fytit

Uthulla e mollës është një antibakterial i fuqishëm. Aciditeti i saj ndihmon për të vrarë bakteret që jetojnë në fytin tuaj.

Nëse keni dhimbje të fytit, në intervale prej tridhjetë minutash, merrni një lugë çaji të uthullës së mollës. Rreth një orë para  se të shkoni në gjumë, pini një lugë çaji. Pas tridhjetë minutave, pini një tjetër, dhe të tretin para sapo të bini në gjumë. Do të shihni sa shpejtë do t’ju kalojë.