Highlight Shëndeti

Vaji i Melises, super ilaçi për shumë sëmundje!

Vaj i Melises  përdoret shpesh për të trajtuar një sërë problemesh shëndetësore të tilla si: pagjumësia, ankthi, migrena, hipertensioni, diabeti, herpes dhe depresioni.  Vetitë e tij antivirale dhe antimikrobike janë të pranishme në aromën e ëmbël dhe të këndshme të saj.

Një nga përfitimet më të njohura të vajit Melisa është aftësia për të trajtuar plagët dhe herpesin.  Melisa, kur konsumohet rregullisht, mund të përmirësojë dukshëm shëndetin tuaj. Për njerëz të shqetësuar është një qetësues i shkëlqyeshëm. Redukton ankthin dhe stresin, nxit relaksimin dhe përmirëson cilësinë e gjumit.

Unik Portal ju sjell edhe disa përfitime të tjera të vajit Melisa:

  1. Zvogëlon simptomat e sëmundjes Alzheimer
  2. Është një anti-inflamator
  3. Parandalon dhe trajton infeksionet
  4. Ka efekte antidiabetike
  5. Përmirëso shëndetin e lëkurës

Si të përdorim ilaçin Melissa:

Rekomandohet të hollojmë 30 pika të ilaçit në gjysmë gotë ujë dhe ta përdorim atë si një ndihmesë gjumi, ose për të luftuar problemet me depresionin dhe pagjumësinë.

Si ta bëni këtë ilaç në shtëpi:

përbërësit

20 gram gjethe Melisa;

3 gram gjethe Angelica;

3 gram koriandër;

2 gjethe Kanelle;

0.5 gram karafil;

15 gram lëvozhgë limoni;

1 litër pije alkoolike (vodka).

Udhëzime

Për të përgatitur këtë ilaç nga vaji Melisa, përzieni të gjithë përbërësit dhe lërini të qëndrojnë ashtu  15 ditë, duke përzier herë pas herë. Zgjidhni një enë qelqi që mbyllet mirë.  Doza e rekomanduar është 30 pika të  holluara në ujë.