Highlight Receta Shëndeti

“Smoothie” mëngjesi për diabetikët

Smoothie

“Smoothie” është një koncentrat energjie 100% natyral i bërë me fruta e perime dhe përdoret shumë në veçanti nga të famshmit, por kohët e fundit kjo pije e shëndetshme ka filluar të përdoret shumë edhe tek njerëzit e rëndomtë, në veçanti tek personat me problem shëndetësore dhe që vuajnë nga sëmundje të ndryshme, siç është edhe diabeti.

Përbërësit:

-1 kupë me qumësht bajameje

-1 lugë gjelle pluhur kakaoje pa ëmbëlsues

-1 lugë gjellë çaj jeshil

-1 grusht me mjedra të ngrira

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përbërësit në blender, derisa të marrin trajtën e duhur./UnikPortal/