Highlight Shëndeti Ushqehu shëndetshëm

Smothie me kos

Smothie

Tashmë e dini që “Smothie” është shumë i përshtatshëm për mëngjes dhe ndihmon shumë në veçanti te personat me sëmundje në zemër, heqë etjen duke dhënë vitamina dhe kripëra e minerale.

Unik Portal ju mëson sot një recetë të re, të një “Smothie” shumë të shëndetshëm.

Përbërësit:

  • 1 mollë e qëruar e prerë në copa të vogla
  • 2 lugë gjelle muesli
  • -150 gr kos me yndyrë të ulët
  • 150 ml qumësht të ftohtë e të skremuar

Përgatitja:

Hidhni të gjithë përberësit në blendër, derisa të marrin trajtën e duhur.

Ju bëftë mirë!