Highlight Kura natyrale

Si të largoni gurët në veshka në mënyrë natyrale me vetëm 4 përbërës?

gurët ne veshka

Çfarë janë gurët në veshka?

Gurët në veshka janë minerale që formohen në veshkë ose në kanalin urinar. Një ndër shkaqet kryesore të formimit të gurëve është dehidrimi.

Këta gurë shkaktojnë dhimbje të mëdha.

Unik Portal ju sjellë një recetë natyrale për të larguar gurët në veshka me vetëm 4 përbërës:Për të filluar ju duhen këta përbërës:

2 tranguj,
Gjethe mint,
1 litër ujë,
Mjaltë natyrale;

Mënyra e përgatitjes:

– Vendosni të gjithë përbërësit në blender (shtrydhëse). Mos largoni lëvorën e trangujve.
– Përzini derisa të krijohet një përbërje e njëjtë.

Kjo pije rekomandohet të pihet pas ngrënies së mëngjesit.

Ju duhet të keni parasysh disa fakte për gurët në veshka:

Gurët e kalciumit janë gurët më të shpeshtë, dhe krijohen nga përdorimi i tepërt i kripës.

Dehidrimi, dietat, historia familjare dhe obeziteti janë katër faktorët kryesor për formimin e gurëve në veshka.

Parandalimi është kura më e mirë. Për të parandaluar formimin e gurëve në veshka duhet të pini më shumë ujë, dhe të ulni konsumin e kripës.