Highlight Kura natyrale Shëndeti

Shkenca shpjegon 8 përfitimet shëndetësore  të pijës që mban emrin ‘qumështi i artë’

qumështi

“Qumështi i artë” është pija ideale për të gjithë ata persona që përjetojne sëmundje të refluksit gastroezofageal. Shkenca ka shpjeguar përfitimet e mundshme shëndetsore në rast se do ta konsumoni.

Ju ndoshta e dini ndjenjën  e të shijuarit një vakt të shijshëm par së të shkoni në shtrat. Sipas healthline.com , 60% e popullsisë në  Shtetet e Bashkuara  përjetojnë sëmundje të refluksit gastroezofageal. Ndërsa brenda një periudhe 12 mujore dhe 20 deri në 30%   kanë simptoma të tilla në baza javore. Derisa shumë ilaçe në treg mund të trajtojnë problematikat e tretjes, ju mund të merrni të njëjtat rezultate natyrisht vetë me një pije.

Natyrisht, shmangia e llojeve të ushqimeve dhe pijeve që shkaktojnë dispepsi dhe probleme të tjera të stomakut është ideale, por ne të gjithë dëshirojmë të shijojmë dhe kënaqemi në një vakt të shijshëm çdo herë pas pak. Sipas Gastroenterologut , Jackson Siegelbau,  njerëzit me këto problem  duhet të shmangin ushqimet që e vështirësojnë edhe më shumë këtë gjendje dhe të ndryshojnë disa zakone të jetës: Pra, shmangni, duhanin dhe drogat, çamçakëzin dhe karamelet, veshjet e shtrënguara,ushqimet në sasi të mëdha,ushqime të yndyrshme ose të skuqura,çokollatë, kafenë, çajin, alkoolin dhe mishin e përpunuar.

Ideja është të shmangni këto gjëra me qëllim që të mos keni problem më serioze në të ardhmën.

Për ju që po përjetoni këto simptome ka një zgjidhje. Unik Portal ju sjell 8 përfitime shëndetsore të mbështetura shkencërisht mbi pijen që mban emrin “qumështi i artë”.

Ju duhen  vetëm disa përbërës për ta  përgatitur  këtë pije të mrekullueshme: shafran i Indisë, xhenxhefil, qumësht kokosi, mjaltë dhe piper i zi. Kjo pije përmirëson tretjen ndërsa lehtëson simptomat që lidhen me zbaticën e acidit.

Të gjithë përbërësit ofrojnë përfitime të mrekullueshme shëndetësore, dhe kur kombinohen, efektet rriten në mënyrë dramatike.

Përbërësit:

– Dy gota qumësht kokosi

– Një lugë çaji shafran i Indisë

– Një copë inç me rrënjë xhenxhefil me feta dhe të freskëta ose një pluhur xhenxhefil një lugë çaji

– Një çerek sheqer çaji piper i zi

– Një lugë mjaltë organike