Highlight Kura natyrale Shëndeti

Shëro osteoporozën pa ilaçe

osteoporoza

Osteoporoza është një problem shëndetësor që prek kryesisht gratë pas menopauzës. Ajo e ulë densitetin kockor duke e reduktuar atë në mënyrë graduale. Ka disa alternativa me përbërës tërësisht natyralë që janë shumë efektivë për të gjithë njerëzit që vuajnë nga osteoporoza.

Kjo kurë me të cilën do t’ju njohim jo vetëm që mund të parandalojë osteoporozën, por shëron dhe heq dhimbjet e shkaktuara nga kjo sëmundje.

Përbërësit:
5 lugë gjelle susam
10 lugë gjelle fara liri
2 lugë gjelle fara kungulli
2 lugë gjelle grurë
2 lugë gjelle fara luledielli
3 lugë gjelle rrush
1 kg mjaltë
Përgatitja:
Shtoni mjaltin në një enë mesatare dhe hidhni më pas në të të gjithë përbërësit e tjerë. Përziejini mirë me anë të një luge druri dhe më pas transferojeni përzierjen në një kavanoz qelqi.
Hani çdo ditë nga ky ilaç një lugë gjelle para mëngjesit dhe një lugë gjelle para ngrënies. Kjo kurë nuk ka efekte anësore, ndaj ajo mund të përdoret nga të gjithë njerëzit.
Ajo do të japë rezultate të mahnitshme në vetëm pak ditë.