Highlight Shëndeti

Pija magjike e magnezit: ASNJË SULM PANIKU PËR 1 JAVË!

magnezi
Magnezi është një ndër antidotet më të fuqishme kundër ankthit.

Magnezi luan rol në:

-Mbështetjen e sistemit imunitar;
-Rregullimin e rrahjeve të zemrës;
-Forcimin e eshtrave;
-Rregullon sheqerin në gjak;

6 shenja që keni nevojë për të pirë këtë pije:

1. Keni probleme me pagjumësi ose insomnia;
2. Ndiheni të irrituar, pa ndonjë arsye;
3. Keni senzitivitet të shtuar ndaj zhurmave;
4. Jeni në ankth, depresion dhe të lodhur;
5. Vuani nga dhimbjet në muskuj;

Kjo është pija magjike e magnezit: 

1 gotë spinaq;
1 banane;
1 lugë gjelle kakao;
1 lugë çaji mjaltë organike;
1 gotë qumësht bajamesh pa sheqer.

Përzini të gjithë këta përbërës në blender, dhe pija juaj është gati. Pije atë 1 herë në ditë nëse keni mungesë të magnezit.