Highlight Kura natyrale Shëndeti

Pastroni veshkat tuaja, mëlçinë dhe pankreasit vetëm me një përbërës

veshkat

Ju nuk do të shpenzoni shumë dhe as nuk do të humbni shumë kohë duke bërë këtë ilaç shtëpiak. Është fantastike, sepse ndihmon në përmirësimin e shëndetit të organeve si veshkat, mëlçia dhe pankreasi.

Një nga përbërësit e këtij ilaç është Cilantro ose Koriandër, e cila është një burim I mirë I fibrave, manganit, hekurit dhe  magnezit.

Po flasim për një përbërës të zakonshëm për shëndetin tuaj. Unik Portal ju sjell përfitimet e tij:

-Një diuretik i shkëlqyeshëm;

-Stimulon funksionin e mëlçisë;

-Përmirëson tretjen;

-Mund të kuroj diarren, sepse është e shkëlqyer në heqjen e baktereve dhe trajtimin e infeksioneve;

-Zvogëlon nivelin e kolesterolit;

-Kuron plagët;

-Redukton sheqerin në gjak;

-Përmirëson vizionin dhe parandalon sëmundjet okulare.

Tani që ju kemi thënë për avantazhet e një prej përbërësve, koriandër, le të shohim recetë:

 

Përbërësit:

– 1/2 filxhan koriandër i copëtuar (jo shumë i vogël, përdorni edhe kërcellin);

– 1/2 filxhan majdanoz i copëtuar (jo shumë i vogël, përdorni edhe kërcellin);

– 300 ml ujë.

Udhëzime

Vendoseni korianderin dhe majdanozin në një tigan dhe i mbuloni me ujë. Ziejeni pa e mbuluar  për dhjetë minuta. Pas dhjetë minutash, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Pirja e një gotë në ditë është e mjaftueshme për të eliminuar toksinat dhe për të pastruar trupin tuaj.

Tani që e dini se sa të  vlefshme për shëndetin tuaj  majdanozi me koriandër, sigurohuni që t’i shtoni këto përbërës shpesh në dietën tuaj./Unik Portal/