Highlight Kura natyrale

Një lugë nga kjo përbërje ju ndihmon të flini gjumë menjëherë!

gjumë

Mjalti dhe kanella janë dy produktet më të mira për zgjidhjen e problemeve te gjumit në mënyrë natyrore, pa produkte medicinale.

Një numër i madh njerëzish anembanë botës përballen me probleme të gjumit çdo natë.

Kur flasim për problemet e gjumit, pagjumësia është një problem i zakonshëm që ndikon miliona njerëz, duke e bërë më të vështirë aktivitetet e tyre të përditshme.

Njerëzit që vuajnë nga pagjumësia zakonisht përdorin pilula të cilat mund të jenë plot me komponime kimike dhe jo trajtime normale tradicionale.

Ky është sigurisht një gabim i madh! Nëse i përkisni këtij grupi të prekur nga pagjumësia, Unik Portal ju rekomandon që gjithmonë të zgjidhni metoda natyrale  për të zgjidhur problemin tuaj.

Ka një ilaç natyral që është shumë efektiv në rastin e pagjumësisë.

Ajo do të rivendosë gjumin tuaj dhe do t’ju ndihmojë të zgjoheni të freskët përveç një prirjeje të mirë. Është përgatitur nga dy substanca të thjeshta, gjithsesi të dobishme: mjalti dhe kanella!

Është vërtetuar shkencërisht se mjalti ka aftësinë për të promovuar dhe rikthyer pushimin në disa mënyra kryesore.

Së pari, ai lejon një furnizim adekuat të glykogjenit të mëlçisë gjatë natës kur organet e trupit tuaj janë duke pushuar.

Konsiderohet se mëlçia mesatare e rritur ka vetëm 75-100 gram hapësirë ​​ruajtjeje për glykogjenin, i cili ndryshon midis grave dhe burrave me madhësi të ndryshme të trupit.

Trupi ynë konsumon 10 gram glicogjen në orë gjatë gjithë ditës.

Por, a e dini se ka 40 përfitime shëndetësore nga mjalti për ne?

Si fillim ajo forcon imunitetin, është e bollshme me vitamina, minerale dhe antioksidantë, posedon veti të forta antibakteriale dhe antifungale, ngrit energjinë dhe redukton lodhjen, lehtëson një dhimbje të fytit, promovon rritjen e baktereve të mira në zorrë, ndihmon në humbjen e peshës.

Mjalti përmirëson rrjedhjen e gjakut, duke parandaluar kështu sëmundjet e zemrës, përmirëson shikimin, redukton inflamacionin dhe dhimbjet. Po ashtu shkatërron bakteret përgjegjëse për aknet, redukton ulcerat dhe çrregullime të tjera gastrointestinale,redukton stresin metabolik, trajton ankthin, redukton kolesterolin dhe shumë e shumë veti të tjera shëruese.

Kujdes: Është shumë e rëndësishme të përdorni mjaltin e papërpunuar, organik sepse ngrohja gjatë prodhimit mund të shkatërrojë enzimat dhe lëndët ushqyese të dobishme.