Highlight Kura natyrale Shëndeti

Mos operoni gjurin tuaj, para se ta provoni këtë pije!

gjuri

Shumica e njerëzve shoqërojnë dhimbjen në gjunjë me moshën e vjetër dhe dobësinë, dhe për shkak të kësaj, ata vetëm durojnë dhimbjet derisa dëmtimi të bëhet shumë më i keq.

 

Këmbët tona mbajnë gjithë peshën tonë, kështu që lëndimet në gjunjë dhe ënjtja serioze janë të shpeshta dhe shpesh shoqërohen me dhimbje të vazhdueshme. Disa nga shkaqet më të zakonshme të dhimbjes së gjurit janë lëndimet sportive, thyerjet, artriti, dëmtimi i kërcit dhe nganjëherë tumoret.

 

Në shumë raste, problemi mund të trajtohet vetëm përmes operacionit, por ka ende disa raste në të cilat mjetet natyrale mund të ndihmojnë jashtëzakonisht.

 

Kjo recetë është një pije e përbërë nga tërshëra, ananasi dhe kanella.

Përbërësit:

250 ml ujë;

1 filxhan mielli tërshërë;

40 gram mjaltë;

2 filxhanë ananas të prerë në kube;

1 filxhan lëng portokalli;

½ lugë kanelle të pluhur;

40 gram bajame të grimcuar.

 

Udhëzime

 

Vlojeni ujin dhe shtoni tërshërën sa është duke vluar – duke e përzier vazhdimisht.

Tjetra, vendosni ananasin, mjaltin, bajamet, lëng portokalli, dhe kanellë në blender.

Pasi të bëhet kjo përzieni të gjithë përbërësit së bashku.

Pijeni menjëherë.

Nëse dëshironi, shtoni disa kube akulli.

Ju mund ta pini këtë sa herë që të dëshironi.