Highlight Kura natyrale Shëndeti

Metoda natyrore për zgjerimin e prostates

prostates

Sëmundja e prostates është  kthyer në një ndër shqetësimet më serioze për shëndetin e moshave të mëdha në ditët e sotme. Një pakujdesi e vogël, në mostrajtimin në kohë të kësaj sëmundjeje mund të çojë në pasoja fatale për jetën e pacientit.

Një numër i madh njerëzish mbi moshën 50 vjeç vuajnë nga problemet e prostatës. Prostata është një gjëndër mashkullore me madhësinë dhe formën e një gështenje dhe gjendet rreth fillimit të uretrës. Ka dy çrregullime që ndikojnë në gjëndrrën – zgjerimi i gjëndrës së prostatës dhe inflamacioni i gjëndrës.

Shkaqet dhe simptomat

Ka dy simptoma paralajmëruese që tregojnë çrregullime të prostatës – nevoja për urinim të shpeshtë gjatë natës dhe probleme me kalimin e urinës. Simptoma të tjera të çrregullimeve përfshijnë dhimbje më të ulët mbrapa dhe dhimbje në këmbë, këmbë ose hips.

Unik Portal ju sjell metodën natyrore për sëmundjen  e prostates.

Përbëresit:

-rrënjë të freskëta selino;

-fara kungulli

-një lugë vaj ulliri,

-një lëng limoni;

Përgatitja:

-Përzieni të gjithë përbërësit deri sa të merrni një përzierje homogjene. Merrni një lugë gjelle përzierje çdo natë para se të shkoni në shtrat për të përmirësuar gjendjen e prostatës tuaj. Konsumoni fara luledielli dhe bajame çdo ditë midis orës 17:00 dhe 19:00. Kjo është koha më e mirë për trupin për të përpunuar fara dhe për të përmirësuar gjendjen e prostatës tuaj. Pini 0.33 ml. vaj të kungujve 3 herë në ditë për një muaj.

-Shtoni një lugë gjelle gjethesh të thata me lajthi në një gotë me ujë të valë, pastaj lini çajin të qetësoheni dhe pini 2 lugë çaj disa herë në ditë. Kjo do të kuruar adenomën e prostatës dhe do të sigurojë një lehtësim shumë të nevojshëm.Vloni ujë dhe  shtoni 3 lugë asparagë të integruar, pastaj derdhni çajin në një termus për disa orë. Pini nga ky çaj tri hrë në ditë derisa të ndiheni më të lehtësuar.

-Bëni një përzierje prej 1 lugë çaji mjaltë dhe pakëzs qepë çdo ditë për të lehtësuar problemet e prostatës.

Para se të filloni me ndonjë prej këtyre mjeteve natyrore, është mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj./Unik Portal/