Highlight Lifestyle Modë & Bukuri

Ja arsyet pse duhet të trajtoni lëkuren tuaj me uthull të mollës

uthull të mollës

Uthulla e mollës  është shumë e dobishme për shëndetin tonë. Ai qëndron kryesisht sepse ndihmon në trajtimin e problemeve të lëkurës si rrudhat, pikave të zeza dhe akneve.

Enzimat dhe  pektini janë substanca që e bëjnë këtë uthull aq të dobishëm për shëndetin tonë.

Por, si e zgjidhni një uthull të kualitetit të mollës së mollës?

Si fillim, ajo duhet të bëhet nga mollat organike. Së dyti, nuk duhet të filtrohet ose të pasterizohet.

Ju mund të gjeni vetëm këtë lloj uthull  të mollës me cilësi të lartë në internet ose në dyqane ushqimore të shëndetshme.

Unik Portal ju sjellë benefitet:

Rrudhat:

Uthulla e mollës ndihmon për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës sonë, sepse përmban hidrokside, substanca natyrale që gjenden në disa lloje të ndryshme të frutave, duke përfshirë mollën.

Aplikoni pak uthull të vogël të përzier me pak ujë nëpër rrudhat tuaja dhe lëreni të qëndrojë  për 30 minuta dhe pastaj shpërlajeni. Në gjashtë javë ju do të jeni në gjendje ta shihni ndryshimin.

Puçrrat dhe pikat e zeza:

Uthulla e mollës gjithashtu përmban substanca antibakteriale, antifungale dhe anti-virale që ndihmojnë në parandalimin e infeksioneve të lëkurës. Ajo hap poret tona të lëkurës dhe është shumë efikas në  reduktimin e pikave të zeza.  Për më tepër, ajo ndihmon në rregullimin e niveleve të pH-it, që e mbajnë lëkurën tonë nga të qenit shumë i yndyrshëm  ose shumë i thatë.

Ja udhëzimet se si të pastroni  lëkurën tuaj duke përdorur uthull  molle:

Përzieni një sasi të barabartë të uthullit të ujit dhe uthullës së mollës.  Mos harroni të shkundni përzierjen para se ta përdorni. Meqë ka shumë përbërje të  acidit është e rëndësishme që të përzihet me ujë, në mënyrë që të parandalohen acarimi  i lëkurës.

Ju mund të rritni gradualisht sasinë e uthullës që përdoret në këtë përzierje, pasi lëkura juaj mësohet me të.

Para përdorimit të këtij produkti në fytyrë, testoni atë në një zonë të vogël të trupit tuaj dhe prisni për të parë nëse keni një reaksion alergjik. Për të hequr përbërjen dhe papastërtitë e tjera, aplikoni këtë tonik të uthullës së  mollës duke përdorur një copë të vogël pambuku.

Gjithmonë jini të kujdesshëm për sytë tuaj, ata nuk duhet të lyhen.

Pas pesë minutash, lani fytyrën me ujë të ngrohtë.

Nëse nuk keni ndonjë reagim, herën tjetër nuk do të keni nevojë të lani fytyrën tuaj.

Ky ilaç mund të përdoret në çdo zonë të trupit tuaj që ka puçrra fytyre.

Është e rekomanduar që ta përdorni këtë përzierje gjatë natës.

Për rreth pesë ditë ju duhet të jeni në gjendje të shihni rezultatet e para. /Unik Portal/