Highlight Kura natyrale Lifestyle

Hiqni qafe njëherë e përgjithmonë qimet në fytyrë

qimet

Qimet në fytyrë krijojnë bezdi dhe femrat vuajnë që ti zhdukin ato njëherë e përgjithmonë. Unik Portal ju sjellë  mënyra për të zhdukur qimet e fytyrës, me metoda natyrale në shtëpi, që nuk do t’ju kushtojnë shumë para.

Shafranin e përdorni edhe në ushqim, për shkak të vetive të tij shëndetsore, por mund të përdorni për elimiminim e qimeve.

Ai ndihmon në;

– Pastrimin e fytyrës tuaj, duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë e tjera;

– Stimulon gjëndrat tuaja limfatike;

– Stimulon qarkullimin tuaj të gjakut;

– Lufton puçrrat në fytyrë, për shkak të vetive të saj anti-inflamator;

– Rregullon balancën natyrale të pH të lëkurës tuaj.

Kjo recetë me të vërtetë është super efiçente në eliminimin e qimet në fytyrën tuaj.

përbërësit

– 2 lugë të vogla miell selino;

– 1 lugë e vogëk shafra;

-Qumësht ose kos,të mjaftueshëm për të bërë përzierjen në formë të një  paste;

Udhëzime

Përzieni  shafranin  dhe miellin në një tas. Pastaj,  shtoni pak qumësht ose kos deri sa të formohet një pastë homogjene. Vendoseni në zonën me qime lëreni për minuta, derisa të thahet.

Hiqeni me një leckë të lagur me ujë të vakët dhe shpërlani fytyrën. Përsëriteni këtë trajtim katër herë në muaj derisa qimet të jenë eliminuar tërësisht./UnikPortal/