Highlight Receta

Embëlsirë në gotë me 3 përbërës

recetë

Kjo recetë me vetëm 3 përbërës do t’iu lë me gojë të hapur! Kush është adhurues i Nutella-s atëherë kjo është një pjese parajse shumë e shijshme.

Përbërësit:

¼ e gotës Nutella;
1 vezë e madhe;
½ lugë gjelle kakao.

Mënyra e përgatitjes:

1. Kombinojini të gjithë përbërësit në një filxhan çaji. Përzieni të gjitha derisa brumi të duket i butë dhe veza të jetë përzier komplet.

2. Futeni në mikrovalë për rreth një minute dhe 10 sekonda. Ëmbëlsira duhet të rritet. Lëreni 15 minuta para se ta servoni. Dekorojeni me sheqer pluhur./UnikPortal/