Highlight Kura natyrale Shëndeti

Elimino dhimbjet e gjurit dhe nyjeve me produktet që i keni në kuzhinë

dhimbjet e gjurit

Shumë njerëz përjetojnë dhimbje të mëdha në gjunjë, në bërryla dhe në duart e tyre. Shumë njerëz e lidhin këtë me plakjen. Për shkak të kësaj, ata besojnë se kjo është një dhimbje normale dhe nuk kërkon trajtim.

Megjithatë, kur trupi është në dhembje, përjeton stres.  Dhimbja e gju mund të shkaktohet nga aktivitet I tepër fizik, densiteti i kockave, si dhe dobësimi I muskujve dhe indeve. Mungesa e vitaminave është gjithashtu një shkak i njohur i dhimbjes në gju. Veçanërisht, nëse trupi nuk ka kalcium, vitaminë D dhe hekur. Dikush që i mungon vitamina D dhe kalciumi është në rrezik për artritin dhe inflamacionin e nyjeve.

Shumë njerëz gjithashtu nuk e kuptojnë se kjo dhimbje mund të trajtohet me një ilaç natyral i cili do t’i eliminojë të gjitha dhimbjet në vetëm disa ditë.

Receta e mëposhtme do t’ju mësojë një mënyrë krejtësisht natyrale për të parandaluar dhe shëruar dhimbjet e gjurit.

Nëse dikush përjeton dhimbje në gjunjë për më shumë se një javë, mund të ketë një problem më serioz sesa thjeshtë ndonjë lëndim i vogël ose aktiviteti i madh fizik.

Përbërësit:

2 gota të vogla me copa ananasi;

2 gota uji;

1 gotë me lëng portokalli;

1 shkop kanellë;

1 filxhan tërsherë

Mjaltë e papërpunuar

 

Përgatitja:

Shtoni ujë dhe tërshërë në një  tenxhere dhe lëreni të zihet në temperaturë të ulët për pak çaste.

Pastaj lëreni të ftohet pak dhe hidhni në këtë masë lëng portokalli,pluhur kanelle, ananas dhe mjaltë në një blender. Përziej të gjithë përbërësit së bashku dhe shtoni ujë për të holluar masën.

Për rezultatet më të mira, rekomandohet të pini këtë pijë në baza ditore. Pas pesë ditëve konsistente të konsumimit të këtij pini, duhet të përjetoni lehtësimin e  përgjithshëm në gjunjët tuaj dhe në vendet ku e keni pasur të koncentruar dhimbjen.