Highlight Shëndeti

Çfarë hanë për mëngjes 8 nga njerëzit më të suksesshëm në botë?

mëngjes

Mëngjesi është një nga pjesët më të rëndësishme të ditës.

Ajo çfarë konsumoni në mëngjes e përcakton energjinë që do të keni gjatë gjithë ditës.

Shumë njerëz kanë kuptuar këtë. Ata tani praktikojnë mënyra të shëndetshme ushqimi në mëngjes.

Por, çfarë hanë për mëngjës  8 nga njerëzit më të suksesshëm në botë.
  1. Oprah

“Rretho veten vetëm me njerëz që do t’ju shpiejnë drejt suksesit”. – Oprah Winfrey Citim

Mbretëresha e televizionit, Oprah Winfrey, sapo zgjohet në mëngjes përgatit një vezë, një tost me bukë të zezë dhe pin një filxhan kafe ose çaj.

  1. Richard Branson

A keni menduar ndonjëherë se çfarë han një miliarder çdo mëngjes?

Një mëngjes  i zakonshëm i Branson është i përziër me drithëra të quajtur muesli, së bashku me një sallatë frutash.

  1. Beyoncé

Një ndër femrat më të bukura të planetit kujdesët gjithmonë të konsumojë një mëngjes të shëndetshëm, ani pse angazhimet në muzikë dhe në rritjen e tre fëmijeve i marrin shumë kohë. Beounce për mëngjes konsumon të bardhën e vesë, perime, drithëra dhe qumësht me nivele të ulëta yndyre.

  1. Marku Kuban

Shark Tank bashkë-pronari dhe pronari i Dallas Mavericks Mark Cuban ndoshta ka një nga zgjedhjet më interesante të mëngjesit në këtë listë. Ai fillon ditën e tij me … biskota! Por jo biskota të mbushura me sheqer. Ai preferon Alyssa’s Cookies, të clat përmbajnë fibra të shumtë ushqyes dhe pak kalori. Ai konsumon dy biskota të tilla që bashkë kanë 190 kalori dhe një kafe.

  1. Michelle Obama

Gjatë kohës së saj si Zonja e Parë, Michelle Obama filloi Let’s Move. Kjo një iniciativë shëndetësore që synon të edukojë familjet rreth rëndësië e të  ushqyerit të shëndetshëm. Për mëngjes ajo konsumon vezë dhe grejpfrut.

  1. Justin Timberlake

Si një entuziast fitnesi, performanca e fundit e Super Bowl Justin Timberlake e ka bërë të ha jo një por dy mëngjesë. Ai konsumon për mëngjes fruta të thata dhe gjalpë liri.Kur kthehet nga fitnesi ai konsumon edhe një vezë.

  1. Emma Watson

Emma  ka një pjatë të preferuar të mëngjesit. Sepse, këtu ka gjetur  sekretin e energjisë përgjithë ditën. Ajo ha tortilla me vezë . Sipas Emmas “Është gjëja më  e veçantë.”

  1. Warren Buffett

Mund t’ju duket e habitshme por Ëarren ha gjatë gjithë ditës ushqimet e njëjta.  Për mëngjes ai ha një sanduit me proshutë, vezë dhe djathë.