Highlight Lifestyle Modë & Bukuri

Ajo ha 50 banane në ditë, trupi i saj është i mahnitshëm!

Lin Ratcliffe

Lin Ratcliffe është vajza me 450,000 ndjekës në Instagram, dhe një yll i rrjeteve sociale.

Për shkak të faktit se konsumon deri në 50 banane çdo ditë, njerëzit e quajtën atë “vajzë banane”.

Megjithatë, doli se kjo dietë e pazakontë e ndihmoi të qëndronte  në peshën ideale.

Ani pse ajo ha  50 banane në ditë,  trupi i saj është i mrekullueshm.

Ajo kishe krijuar një dietë interesante, të quajtur “Raw till  4”.

Siç sugjeron vetë emri, kjo dietë bazohet në konsumin e frutave të deri në orën 4 të ditës dhe vaktin që përmbanë karbohidrate në mbrëmje.

Lin humbi rreth 20 kilogramë me ndihmën e kësaj diete dhe frymëzoi shumë gra në mbarë botën.

Megjithatë, nuk mund ta lëmë pa e pyetur veten nëse ky plan diete është i shëndetshëm.

Sipas Evangelina Mantzioris, një nutritionist, kjo dietë nuk është e shëndetshme fare. Sepse,  ajo nuk furnizon trupin me ushqyes të nevojshëm, si vitamina, minerale, kalcium dhe yndyrna të shëndetshme.

Për më tepër, përmbajtja e fruktozës së lartë është e barabartë me sasinë e fituar nga disa kanaçe të përditshme Coke.