Highlight Të tjera

A jeni i komplikuar? Mësojeni nga shenja e horoskopit!

Të gjithë kemi një cilësi ose një tjetër që na bën njerëz të komplikuar. Mund të jetë për shkak të një cilësie, zakoni, ose një mendimi për diçka. Gjithashtu, ajo që një person mund ta gjejë të komplikuar në lidhje me ne, mund të jetë një gjë shumë e thjeshtë dhe e natyrshme për një person tjetër. Në përgjithësi, të jesh “i komplikuar” është një gjë shumë e natyrshme dhe një pjesë e personalitetit tonë. Sidoqoftë, nëse jeni pak kurioz për këtë, ja pse jeni kaq të komplikuar, sipas shenjës tuaj të zodiakut.

 

 

Ujori

Ujorët gjithmonë duan të jenë të pavarur dhe të bëjnë gjithçka që ju pëlqen, duke i bërë ata të komplikuar. Duhet ta dini që nuk mund ta ndiqni gjithnjë mënyrën tuaj dhe ndonjëherë duhet të bëni kompromis.

Dashi

Të lindurit nën shenjën e Dashit janë shumë të zgjuar por ajo që i bën ata të komplikuar është se ata nuk i mendojnë gjërat para se t’i bëjnë. Ata bëhen të padurueshëm dhe më mirë të humbin në moment sesa të shqyrtojnë se çfarë mund të shkojë keq. Kjo cilësi e Dashit i bën ata impulsivë deri në pikën ku mund të jenë të rrezikshëm për veten e tyre.

Gaforrja

Gaforret janë të shkëlqyeshme në fazat e hershme të një marrëdhënieje, por me kalimin e kohës, ju mërziteni me të gjitha gjërat. Duhet ta kuptoni që nëse bëni të njëjtën përpjekje si partneri juaj, flaka nuk do të shuhet kurrë.

Bricjapi

Ju jeni punëtor dhe i besueshëm. Sidoqoftë, nuk keni nevojë të jeni gjithë kohës kështu. Është në rregull të lirohesh herë pas here. Kjo nuk do t’ju bëjë më pak të besueshëm.

Binjakët

Edhe pse doni të jeni miq me të gjithë, nuk mund të pranoni ndonjë ndryshim të madh midis jush dhe personit tjetër. Kjo i ngatërron gjërat me ju.

Luani

Gjëja më e komplikuar dhe e padeshifrueshme për ju është se ju jeni bujarë dhe të ngrohtë për një moment dhe më pas shef. Kur i jepni shumë dikujt dhe nuk merrni atë që prisni, nuk reagoni mirë.

Peshorja

Edhe pse keni ide të shkëlqyera, kur bëhet fjalë për të bërë vërtet punën, ju nuk jeni në gjendje ta bëni. Diku në mendjen tuaj, keni mendimin se nëse nuk përpiqeni, nuk mund të dështoni.

Peshqit

Peshqit janë njerëz që ndonjëherë kanë shumë besim. Ju dëshironi të pëlqeheni, edhe nëse kjo do të thotë të përfitoni. Ju duhet të qëndroni përpara kërkesave të paarsyeshme dhe të mbroheni.

Shigjetari

Ju jeni një optimist nëse nuk perceptoni ndonjë lloj keqbërje që ka ndodhur kundër jush. Arsyeja pse jeni të ndërlikuar është se gjithçka e merrni shumë personalisht. Ju duhet ta dini që bota nuk vërtitet rreth jush.

Akrepi

Ju jeni plot forcë dhe pasion, por nuk mund të duroni kur ato cilësi përdoren kundër jush. Ju nuk jeni dikush që i lë gjërat të shkojnë, por përkundrazi gjithmonë kërkoni hakmarrje emocionale.

Demi

Nevoja juaj e dëshpëruar për marrëdhënie të ngushta, por duke mos qenë në gjendje t’i besoni askujt – ju bën të ndërlikuar. Gjithashtu, nëse dikush ju irriton ose ju lëndon, praktikisht ata janë të vdekur për ju. Ndonjëherë, intoleranca juaj është një e metë e madhe.

Virgjëresha

Virgjëreshat priren të mendojnë gjithçka, duke i bërë ato të komplikuara. Ju i kushtoni shumë vëmendje detajeve të vogla, gjë që ju bën të humbni. Për më tepër, ju e kritikoni veten kur dështoni pasi kundërshton imazhin që keni për veten tuaj.