Highlight Kura natyrale Shëndeti

5 kura natyrale për të shëruar dhimbjen e fytit

dhimbje

Një dhimbje fyti është si një kruarje që nuk mund ta prekësh. Unik Portal ju sjelle disa kura natyrale me të cilat mund të largoni  dhimbjet e fytit:

1. Ujë dhe kripë:

-Përzieni ¼ të lugës së cajit me kripë dhe një gotë ujë të vakët.

– Bëni gargarë për 60 sekonda.

2. Ujë, xhinxher, mjaltë dhe limon:

½ e gotës ujë të nxehtë;
Gjysmë limoni;
1 lugë caji sheqer pluhur;
1 lugë caji mjaltë.

3. Salcë picante dhe ujë;

Salcë pikante;
Një gotë ujë të nxehtë.

4. Turmerik dhe ujë;

½ e lugës së cajit turmerik;
½ e lugës së cajit kripë;
1 gotë ujë të nxehtë;

5. Sos domatesh;

½ e gotës sos domatesh;
½ e gotës ujë të nxehtë;
10 pika të sosit pikant.