Highlight Kura natyrale Shëndeti

3 përbërës për çdo dhimbje

dhimbje

Kur ju zvarriteni nga shtrati në mëngjes me një dhimbje koke të tmerrshme ose një dhimbje shpine të padurueshme, cila është gjëja e parë që ju shkon në mendje? Me siguri që të pini një tabletë ibuprofen.

Megjithëse mjekimi me tableta është mjaft i famshëm kjo nuk e bën atë alternativën më të mirë për shëndetin tuaj afatgjatë. Tabletat e zakonshme të reduktimit të dhimbjeve mund të sjellin disa efekte anësore nëse përdoren rregullisht. Po flasim për dëmtimin e pakthyeshëm të mëlçisë, acidin refluks dhe dhimbjet në gjoks.

 

Kjo është vetëm gjysma e tregimit. Sa herë që ju pini një tabletë ipubrufen, efektet e saj humbin dalë ngadalë. Pra, ju jo vetëm që po lëndoni organizmin tuaj por madje as nuk po merrni efektin e dëshiruar të lehtësimit të dhimbjes.

Po sikur të kishte një alternativë më të shëndetshme?

Shikojeni këtë recetë natyrale me vetëm 3 përbërës që largon dhimbjen.

Përbërësit;

20 lugë caji vaj ulliri ekstra të virgjër;

5 pika vaj esencial me rozmarinë;

10 lugë kripë Himalayan (ose kripë Epsom).

 

Udhëzime

Përzini të tre përbërësit në një kavanoz xhami me një kapak. Mbyllni dhe ruajeni për 48 orë.

Nëse është e nevojshme, zbatohet në zonën e prekur nga dhimbja kur zgjoheni në mëngjes.

Ju mund të masazhoni vajin për disa minuta dhe pastaj lejoni që të thithet për 20 minuta.

Pastaj, fshijeni vajin e mbetur me një leckë të lagur.

Përdoreni për 10 ditë për të parë përmirësimin./Unik Portal/